Po saulėtos vasaros nusiplovus įdegį ir sugrįžus į kasdienę rutiną vertėtų atidžiai apsižiūrėti odą – naujai atsiradusias dėmeles, paraudimus, sukietėjimus. Vasarą mūsų oda patiria nemažai išbandymų – kaitrių saulės spindulių, vabzdžių įkandimų, nedidelių sužeidimų ar tiesiog nutrynimų avalyne ir drabužiais. Ypatingą dėmesį reikėtų atkreipti į jau buvusius apgamus ir nedidelius odos darinius – ar jie nepadidėjo, nepakito jų spalva, neatsirado smulkių žaizdelių.
Dauguma odos auglių vystosi lėtai, be ryškių simptomų. Jų vystymuisi labai svarbi odoje besikaupianti saulės spinduliuotė – ultravioletinės spinduliuotės poveikis odai yra kumuliacinis, odos pokyčiai gali pasireikšti po kelių metų, net nutraukus saulės spindulių poveikį. Augliai dažnesni atvirose, saulės pasiekiamose kūno vietose – veide, kakle, dilbių ar blauzdų odoje, tačiau jų gali atsirasti bet kurioje odos vietoje.
Šiais laikais dauguma odos auglių gydoma sėkmingai, dažniausia pakanka trumpalaikio gydymo – nedidelės operacijos ar lazerio procedūros, atliktos ambulatorinėmis sąlygomis vietinėje nejautroje. Netgi odos vėžys – bazalioma, plokščių ląstelių karcinoma, melanoma ir kitos rūšys pradinėse stadijose yra sėkmingai išgydomos operacija. Odos auglių, bazaliomų ir apgamų chirurgija, atliekama patyrusio chirurgo, trunka apie pusvalandį, yra mažai skausminga, palieka nedidelius randus, nesukelia nedarbingumo. Todėl būtent chirurginis bazaliomų, apgamų ir kitų odos auglių gydymas dėl didelio veiksmingumo yra tapęs auksiniu standartu.